Used 2007 Georgie Boy Pursuit 3490TS Motor Home Class A
Get Out & Go Camping ~ Call for details!
2007 Georgie Boy Pursuit 3490TS Highlights:
~OPTIONS LISTED BY MANUFACTURER,ACTUAL OPTIONS MAY VARY~
Triple Slide, Rear Queen Bed or King Bed Slideout w/Overhead Cabinets, Wardrobes, Dresser w/TV Cab. Above, Linen Cabinet, Angle shower, Stool Room w/Lav., Hutch, Pantry, Refrig., Double Kitchen Sink w/Counter Ext./3 Burner Range w/Micro Slideout, Lounge Chair, Dinette & Jacknife Sofa Slide & More.
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# 92616
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Dry Weight | 18600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 86 gals |
| Grey Water Capacity | 48 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Tire Size | 245/70R19.5F |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 10000 |
| Engine | 6.8L V-10 |
| VIN | 1F6NF53Y370A00249 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


