Used 2007 Gulf Stream RV Crescendo 378 FRED Motor Home Class A - Diesel
Triple Slide, Rear Queen Bed Slide w/Nightstands, Wardrobe, TV, 2 Recliners, Overhead Cabinets, Stool Room, Angle Shower, Lav., Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range, L-Shaped Counter, Double Kitchen Sink, Booth Dinette & Hide-A-Bed Sofa, Recliner, Front Engine Diesel and More.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# 0CR561
Chassis: Freightliner
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 6000 lbs |
| GVWR | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 63 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Miles | 8848 |
| Engine | 5.9L 300 HP |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 5B4NR97A264700561 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


