Used 2007 Gulf Stream RV Independence 8357 Motor Home Class A
Triple Slide Out, Rear Bedroom, Queen Bed Slide Out, Wardrobes, Vanity, Bathroom w/Seperate Toilet, Kitchen, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Chair, Booth Dinette, Sofa Bed, and More.
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# 7PW9066A
Chassis: Ford
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft 10 in |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Miles | 45000 |
| Engine | V-10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F6NF53Y460A17057 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


