Used 2007 Gulf Stream RV Prairie Schooner 36 FQS Fifth Wheel
HANDYMAN SPECIALQuad Slide, Rear Living w/2 Recliner Gliders, Hide-A-Bed Sofa, Desk/Ent. Center w/Opt. Fireplace, French Doors into Kitchen w/Dinette & Chairs, Double Sink, 3 Burner Range, Refrig., Pantry, Coat Closet, Shower w/Seat, Stool Room, Lav., Queen Bed Slide, Dresser, Ward. w/Drawers, Angled Cab. & More.
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
You Save: $2,705
Sale Price: $4,995
Stock# 38148A
Exterior Color: WHITE / FIBERGLASS
Interior Color: BROWN
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 38 ft |
| Ext Width | 7 ft 11 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Interior Color | BROWN |
| Exterior Color | WHITE / FIBERGLASS |
| Hitch Weight | 2520 lbs |
| GVWR | 16000 lbs |
| Dry Weight | 12279 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 16 |
| Furnace BTU | 42000 btu |
| VIN | 1NL1PFT2X71071284 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


