Used 2007 Itasca Horizon 40KD Motor Home Class A - Diesel
Triple Slide, Queen Bed Slide w/Opt. King Size, Wardrobe, Chest Of Drawers, Lounge Chair, Nightstands, Shower, Hutch, Pantry, Refrigerator, Oval Dining Table & Chairs, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Sofa Bed/Opt. J-Lounge, Rest Easy Sofa or Euro Chair w/Ottoman & Table, and Much Much More!
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
You Save: $31,505
Sale Price: $49,995
Stock# 19292A
Chassis: Evol. Freightliner
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 39 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Int Height | 7 ft 2 in |
| GVWR | 34320 lbs |
| Fresh Water Capacity | 108 gals |
| Grey Water Capacity | 54 gals |
| Black Water Capacity | 54 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Engine | Cummins ISL 8.9L Tur |
| Chassis | Evol. Freightliner |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


