Used 2007 Itasca Horizon 40TD Motor Home Class A - Diesel
Double Slide, Rear Bedroom, Queen Bed Slide Out, Wardrobe, Bench w/Storage, Full Bathroom, 2 Sofa Sleepers, Free Standing Dinette, Full Kitchen, Double Kitchen Sink, 4 Door Refrigerator, Pantry, 3 Burner Range, and More.
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
You Save: $223,835
Sale Price: $62,500
Stock# 11053
Chassis: Evolution
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 39 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 3 ft 7 in |
| GVWR | 34320 lbs |
| Cargo Capacity | 44320 lbs |
| Fresh Water Capacity | 107 gals |
| Grey Water Capacity | 86 gals |
| Black Water Capacity | 52 gals |
| Engine | Cummins ISL 8.9L |
| Chassis | Evolution |
| VIN | 4UZACFCY17CY81053 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


