Used 2007 Itasca Impulse 31C Motor Home Class C
Rear Queen Bed w/Wardrobe, Nightstand, TV Shelf w/Shirt Closet Below, Folding Door, Shower, Stool Room, Refrigerator, TV Cab. Above Galley, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Sofa/Bed & Booth Dinette Slideout, Over Cab Bunk or Opt. Storage Area w/TV Cabinet, Choice of Engine & Chassis.
To view this unit or any of our others please
Call- 1-(888)-539-3333
or
Email- [email protected].
All financing is On Approved Credit (OAC)
To schedule a viewing call us at the dealership at
1-(905)-548-8585
or
send us an email: [email protected]
Come and visit our new location!
4888 South Service Road
Beamsville, Ontario, Canada
L3J 1L4
Outdoor Travel - Where RV Means Real Value
www.rvvacations.com
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
You Save: $1,882
Sale Price: $29,995
Stock# 8116
Chassis: Ford E450
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| GVWR | 14050 lbs |
| Cargo Capacity | 20000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Engine | 6.8L V10 SOHC Triton |
| Chassis | Ford E450 |
| VIN | 1FDXE45S66DB13031 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


