Used 2007 Itasca Sunrise 33V Motor Home Class A
Itasca Sunrise 33V - Class A motorhome highlights:
Double Slide, Queen Bed w/Nightstands, Wardrobe w/Drawers, Vanity, Opt. TV, Tub/Shower, Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range, Booth Dinette or Dining Table & Chairs, Sofa Bed or Rest Easy Sofa, Lounge Chair w/Pull-Out Table, Double Kitchen Sink, Opt. Engine & Chassis, and More.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# 29405B
Chassis: Workhorse
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| GVWR | 20500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 82 gals |
| Grey Water Capacity | 43 gals |
| Black Water Capacity | 55 gals |
| Tire Size | 19.5 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 59303 |
| Engine | 8.1L Vortec |
| Chassis | Workhorse |
| VIN | 5B4MP67GX63418419 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


