Used 2007 Itasca Sunstar 33T Motor Home Class A
Single Slide Class A w/Rear Queen Bed, Wardrobe & Nightstand, Folding Door, Wardrobe Cabinet, Tub/Shower, Lav., Med. Cabinet, Refrigerator, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Booth Dinette & Sofa Bed Slideout, 2nd Sofa Bed, TV Above Cab Area and More.
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Stock# A00231
Chassis: Ford F53
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 20500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 62 gals |
| Grey Water Capacity | 57 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 79874 |
| Engine | 6.8L Triton V-10 |
| Chassis | Ford F53 |
| VIN | 1F6NF53Y670A00231 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


