Used 2007 Jayco Eagle 291RLTS Fifth Wheel
Triple Slide, 2 Chairs, Hide-A-Bed & Booth Dinette or Free Standing Table & Chairs Slideout, Double Kitchen Sink/Refrigerator/3 Burner Range & Pantry Slideout, Ent. Center, Step Up to Bed/Bath, Angle Shower, Medicine Cabinet, Front Queen Bed & Wardrobe Slide, Chest of Drawers, Full Wall Wardrobe, Wash/Dryer Opt. w/TV Above & More.
Call Ketelsen RV for more details and to find out what we can do to improve your camping experience on your New Adventures!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# 17512
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft 10 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Hitch Weight | 2100 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Dry Weight | 9915 lbs |
| Cargo Capacity | 2585 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 72 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | 16 |
| Axle Count | 2 |
| VIN | 1UJCJ02R971LT0407 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


