Used 2007 Jayco Eagle 313 RKS Fifth Wheel
JAYCO, EAGLE, COUPLES COACH
Double Slide, Rear Kitchen w/Refrig., Double Kitchen Sink, Pantry, 3 Burner Range, L-Shaped Counter, 2 Lounge Chairs w/End Table or L-Lounge Opt., Booth Dinette & Hide-A-Bed Slide or Opt. Free Standing Table & Chairs, Ent. Center, Ward., Step Up To Side Isle Bath w/Angle Shower, Med. Cab., Front Queen Bed Slideout, Chest, Wardrobe, TV Opt. or Wash/Dryer Opt. & More.
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $6,000
Sale Price: $9,995
Stock# 1221
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft |
| Hitch Weight | 2290 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Dry Weight | 9550 lbs |
| Cargo Capacity | 2950 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | 16 |
| VIN | 1UJCJ02RX71LR0258 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


