Used 2007 Jayco Jay Flight 31 BHDS @ Oak Lake RV Travel Trailer
Or Call/Text for more information 218-485-9900
2007 Jayco Jay Flight 31BHDS
- Front Queen Bedroom
- Center Kitchen
- Jack Knife Sofa & Booth Dinette
- Rear Bathroom
- Rear Bunks w/ Trundle Bed
- Sleeps 7
Double Slide, Rear Slideout Bunk w/J-Cube Futon Below, Flip-Up Table, Tub/Shower, Linen Closet, Ward., Pantry, Refrigerator, Microwave, Double Kitchen Sink, Dinette w/Extendable Seating Option & J-Steel Sofa Slideout, Wardrobe/TV Cab., Front Queen Bed, TV Shelf, Opt. Wardrobes Above Chests, Overhead Cabinets, and More.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Stock# J0903
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Hitch Weight | 800 lbs |
| GVWR | 9200 lbs |
| Dry Weight | 7925 lbs |
| Cargo Capacity | 1275 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Tire Size | 15 |
| VIN | 1UJBJ02R771EJ0903 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


