Used 2007 Keystone RV Cougar 276RLS Fifth Wheel
Single Slide, Rear Living Space w/2 Chairs & End Table, Sofa & Booth Dinette Slideout, Overhead Storage, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Slide Out Pantry, Ent. Center/Bar Area, Neo-Angle Shower, TV Shelf Above Wardrobe/Linen Cabinet, Separate Stool Room, Front Queen Bed w/Wardrobes, Oversized Storage & More.
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Stock# U-5589
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1400 lbs |
| Dry Weight | 7285 lbs |
| Cargo Capacity | 2980 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 225/75D15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDF276257C505589 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


