Used 2007 Keystone RV Cougar 291RLS Fifth Wheel
Double Slide, Rear Living Area w/2 Chairs & End Table, Sofa w/Overhead Storage Cabinets & Booth Dinette Slideout, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Pantry, Ent. Center/Bar Area, Angle Shower, Laundry Chute, Stool Room, Lav., Front Queen Bed Slideout w/Wardrobe, Base & Overhead Cabinet, TV Area, Wardrobe w/Drawers and More.
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Stock# 105654A
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 30 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 10 in |
| Hitch Weight | 1495 lbs |
| Dry Weight | 8230 lbs |
| Cargo Capacity | 2170 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 225/75D15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDF2912X72506911 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


