Used 2007 Keystone RV Outback Kangaroo 28KRS Travel Trailer
Toy hauler or 2nd room option on this Outback! It features a Double Slide, Rear Queen Slide w/Shelf & Overhead Cabinet, Sofa, U-Shaped Dinette, TV/VCR Cabinet, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Pantry, Opt. Outside Camp Kitchen, good size bathroom w tub, Linen Cabinet, TV Shelf, Wardrobe, Front Double Bed w/Overhead Cabinet, Wardrobe, 50' Ramp Door Opening and Much More. Nice size Garage for smaller toys or use as a 2nd bedroom with fold up bed option. COme see in person!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
You Save: $4,996
Sale Price: $9,999
Stock# RV0758
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 30 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Hitch Weight | 655 lbs |
| Dry Weight | 6095 lbs |
| Cargo Capacity | 1480 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 205/75D14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT28K257B451148 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


