Used 2007 Keystone RV Passport 240QS Travel Trailer
WHAT'S GREAT!!!
+ QUAD Bunks
+ Sleeps 8
+ Rear Queen Slide
+ LOW Price!!
WHAT AIN'T...
- Delamination on front cap
- Floor was soft near slide, NOW REPAIRED!
- Rear slide floor was soft, NOW REPAIRED!
Keystone Passport 240QS - Travel Trailer highlights:
Rear Queen bed Slideout, Overhead Shelf, Fold-Down Sofa, Booth Dinette w/TV Shelf Above, Slide-Out Cook Center, Pantry, Refrigerator, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Tub/Shower, Lav., Front Double Bunk Beds w/Closet & TV Shelf Between, Pass-Thru Storage & More.
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# 26757B1
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 1 in |
| Hitch Weight | 450 lbs |
| Dry Weight | 4445 lbs |
| Cargo Capacity | 1550 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 205/75D14C |
| VIN | 4YDT240267B410720 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


