Used 2007 Monaco Diplomat 40PRQ Motor Home Class A - Diesel
Quad Slides, Rear Bedroom, Queen Bed, Wardrobe, Dresser, Full Bathroom w/Seperate Corner Shower, Free Standing Dinette, Double Kitchen Sink, Mircowave, Refrigerator, 2 Sofa Beds, and More.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# 4111
Chassis: Roadmaster RR8R
Exterior Color: BROWN
Interior Color: BROWN
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 40 ft |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | BROWN |
| Exterior Color | BROWN |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 43000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 275/80R/22.5 |
| Generator | ONA 8.0kW DIESEL |
| Fuel Type | DIESEL |
| Miles | 74896 |
| Engine | Cummins ISL 400 |
| Chassis | Roadmaster RR8R |
| Horsepower | 400 hp |
| Fuel Capacity | 100 gals |
| Available Beds | 1 QUEEN |
| LP Tank Capacity | 39 |
| VIN | 1RF43464672042805 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


