Used 2007 Monaco Diplomat 40SFT Motor Home Class A - Diesel
Triple Slides w/PanaSuite Full Wall Slide, Rear Bedroom, Queen Bed Slide Out, Wardrobe, Full Bathroom, Free Standing Dinette, Full Kitchen, Double Kitchen Sink, Refrigerator, 3 Burner Range, Mircowave, 2 Sofa Bed, and More.
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# 21168985A
Chassis: Roadmaster RR8R
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 40 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| GVWR | 43000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 275/80R/22.5 |
| Miles | 35846 |
| Engine | Cummins ISL 400 |
| Chassis | Roadmaster RR8R |
| VIN | 1RF43464472043452 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


