Used 2007 Monaco LaPalma 36WBD Motor Home Class A - Diesel
Double Slide / Rear Queen Bed / Two Sofas / Booth Dinette / Slide Topper / Gen / TV / 2 AC !
Double Slide, Rear Queen Bed w/Nightstands, Hanging Shirt Closet, TV, Slide out Wardrobe, Angle Tub/Shower, Med. Cabinet w/Counter Space Below, Pantry, Refrigerator, 3 Burner Cooktop, Microwave, Double Kitchen Sink, 2 Sofas, Booth Dinette, TV Above Cab Area & More.
Lowe Mileage just 31528
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# 39490
Chassis: Roadmaster RSR
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 4000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | 255/70R/22.5 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 31528 |
| Engine | Cummins ISB-AD 300 h |
| Chassis | Roadmaster RSR |
| VIN | 044480 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


