Used 2007 Newmar Kountry Star Diesel KSDP 3910 Motor Home Class A - Diesel
NO HIDDEN FEES! Mileage: 62,869MILES- 62,869
Quad Slide, Rear Queen Bed, Ward. w/Sliding Mirrored Doors, Wash/Dryer or 2nd Ward., TV w/Storage Below, Dresser, Angle Shower, Lav., Stool Room w/Lav., Refrig., Pantry, Dinette w/Chairs, 2 Sofas, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, TV Above Cab Area and Much More.
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
You Save: $28,474
Sale Price: $79,986
Stock# PD-8443
Chassis: Spartan Master wIFS
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 39 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 32000 lbs |
| Dry Weight | 26554 lbs |
| Cargo Capacity | 5446 lbs |
| Fresh Water Capacity | 105 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 42000 btu |
| Miles | 62869 |
| Engine | Cummins ISL 400 hp |
| Chassis | Spartan Master wIFS |
| Horsepower | 400 hp |
| VIN | 4VZBN1D937C058443 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


