Used 2009 KZ MXT MXT266 Toy Hauler Travel Trailer
Lightweight!
Single Slide MXT Toy Hauler w/Rear Ramp Door to Cargo Toy Parking Space w/Opt. Drop-Down Queen Bed, Flip Down Jiffy Sofa, Lounge Chair & Table w/Overhead Storage, Slide Out Galley w/Round Sink & 3 Burner Range, Pantry, Refrigerator, Side Aisle Bath w/Angle Shower, Lav., Toilet, Double Bath Entry, Front Queen Bed w/Closet, Outside Hot/Cold Water Spray Port, Opt. Grill & Much More!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Stock# 035490
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 8 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 720 lbs |
| GVWR | 8800 lbs |
| Dry Weight | 4660 lbs |
| Cargo Capacity | 3140 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 15 |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 4EZTG262498035490 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


