Used 2009 KZ Spree 285 RLS Spree 285 RLS Fifth Wheel
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# P1496A
| Length | 29 ft 7 in |
| GVWR | 7500 lbs |
| Dry Weight | 5843 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 15'' |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Refrigerator Type | Gas/electric |
| LP Tank Capacity | 60 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Number of LP Tanks | 2 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

