Used 2009 Monaco Cayman 37PBQ Motor Home Class A - Diesel
Quad Slide Cayman Class A Diesel by Monaco w/Rear Queen Bed Slide Including Nightstands, Wardrobe, Linen Closet w/Washer/Dryer Opt. Dresser w/Overhead Cabinet & TV Slide, Private Toilet Area w/Vanity & Sink, Shower, Pantry, Refrigerator, Booth Dinette & Sofa Slideout, TV Above Cab Area, 54" Sofa/3 Burner Range w/Microwave & Double Kitchen Sink Slide and More!
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# 6CR145A
Chassis: Roadmaster RR4R
Interior Color: 3
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 37 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | 3 |
| Hitch Weight | 7000 lbs |
| GVWR | 29000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 55 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 51000 btu |
| Miles | 32000 |
| Engine | Cummins ISB 340 Hp |
| Chassis | Roadmaster RR4R |
| VIN | 1RF2B444592049406 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


