Used 2009 Skyline Nomad 323 Travel Trailer
Double Slide Nomad Travel Trailer, Rear Lift-Up King Bed w/Nightstand Slide Out, Ward., Dresser, Linen, TV Cab., Dresser, Outside Storage, Private Toilet Area, Shower & Opt. Tub, TV Cabinet, Opt. Lounge Chair, Refrig., 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Large Counter Area, Sofa Bed & Booth Dinette Slide Out, Outside Storage, Opt. 21' Awning and More.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Stock# UT460223
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 6 in |
| Ext Width | 11 ft 2 in |
| Ext Height | 8 ft |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 1050 lbs |
| GVWR | 11200 lbs |
| Dry Weight | 8575 lbs |
| Cargo Capacity | 2300 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST225/75R15-D |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 1SE200R229B000363 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


