Used 2009 Winnebago Access 31J Motor Home Class C
SUPER CLEAN CLASS C WITH BUNK BEDS!!! WONT LAST LONG!!!
Double Slide Winnebago Access Class C Bunkhouse Motor Home w/Rear Queen Bed, Nightstands, Opt. TV, Chest of Drawers/Wardrobe & Bunk Bed Slideout, Opt. DVD/LCD Monitor for Each Bunk, Shower, Vanity w/Sink & Toilet, Pantry, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range & Sofa Bed Slideout w/Overhead Storage, Queen Cabover Bed or Opt. Entertainment Center w/32" LCD TV and Storage Cabinets, Booth Dinette, Refrigerator and Much More!
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Stock# 1232
Chassis: Ford E450
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 49389 |
| Engine | 305 Hp 6.8L V10 SEFI |
| Chassis | Ford E450 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


