Used 2010 Airstream Classic Limited 27 FB Travel Trailer
Classic Limited Trailer w/Rear Booth Dinette, Lounge, Double Kitchen Sink, 3 Burner Cooktop, Pantry, Refrigerator, Wardrobe, Shower, Private Toilet Area w/Sink, Front Queen Bed w/Wardrobes or Nightstands or Opt. Twin Beds w/Nightstand w/Trunk Between, Vinyl Flooring & Carpet Throughout and More.
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# LU328
Exterior Color: Silver
Interior Color: Hickory
| Sleeps | 6 |
| Length | 27 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 9 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Interior Color | Hickory |
| Exterior Color | Silver |
| Hitch Weight | 792 lbs |
| GVWR | 9000 lbs |
| Dry Weight | 6592 lbs |
| Cargo Capacity | 2408 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 1STTBYL22AJ524699 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


