Used 2010 Coachmen RV Freelander 32BH Motor Home Class C
Freelander Class C Motorhome w/Dbl. Slideouts, Rear Queen Bed w/Nightstands, Slideout Dresser/Wardrobe & Bunk Beds, Bath w/Shower, Linen Cabinet, Toilet, Vanity w/Sink, Step Up to Living Area, Refrigerator, Pantry, Booth Dinette, Bunk Over Cab w/Swing Arm TV, Sofa & 3 Burner Range Slide w/Microwave, Kitchen Sink & Overhead Cabinets, Exterior Storage and More!
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# 11250-A
Chassis: Ford E450
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Dry Weight | 12316 lbs |
| Cargo Capacity | 2184 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Miles | 9745 |
| Engine | 6.8L V10 |
| Chassis | Ford E450 |
| VIN | 1FDXE45S79DA18420 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


