Used 2010 Coleman The Highlander Series Niagara Folding Pop-Up Camper
The Highlander Series Folding Pop-Up Camper by Coleman, Rear & Front Tent End Beds, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Solid Walled Bath w/Shower, Flushable Commode, Booth Dinette w/Portable Table, Front Seating w/Storage Area and More.
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $4,144
Sale Price: $6,855
Stock# 1247-24B
| Sleeps | 6 |
| Length | 19 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 5 in |
| Ext Height | 8 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft 1 in |
| Hitch Weight | 230 lbs |
| GVWR | 3970 lbs |
| Dry Weight | 3275 lbs |
| Cargo Capacity | 695 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 20 gals |
| Black Water Capacity | 9 gals |
| Tire Size | ST205/75D14 |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| VIN | 4CG633H17A7222495 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


