Used 2010 Coleman The Highlander Series Niagara Folding Pop-Up Camper
MD State Inspection: Yes.
Appliance Prep: No warranty.
Water Damage &/or Delamination(s): Will seal, no repair.
The Highlander Series Folding Pop-Up Camper by Coleman, Rear & Front Tent End Beds, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Solid Walled Bath w/Shower, Flushable Commode, Booth Dinette w/Portable Table, Front Seating w/Storage Area and More.
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Stock# 52865
| Sleeps | 6 |
| Length | 19 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 5 in |
| Ext Height | 8 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft 1 in |
| Hitch Weight | 230 lbs |
| GVWR | 3970 lbs |
| Dry Weight | 3275 lbs |
| Cargo Capacity | 695 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 20 gals |
| Black Water Capacity | 9 gals |
| Tire Size | ST205/75D14 |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| VIN | 4CG633H12A7221688 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


