Used 2010 Dutchmen RV Coleman 260BH Travel Trailer
Bunks! Private front bedroom!Coleman Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Corner Bunk Beds w/Pac-N-Play Storage Below, Rear Corner Bath Including: Tub w/Skylight, Toilet & Vanity w/Sink, U-Shaped Dinette & Sofa Bed Slideout w/Overhead Storage Above Both, Ent. Center, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Pantry, Refrigerator, Front Queen Bed w/Shirt Closets Above Nightstand, Storage Plus and Much More!
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $9,245
Sale Price: $5,993
Stock# AM438279
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 898 lbs |
| Dry Weight | 6316 lbs |
| Cargo Capacity | 3364 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 47CTCLN29AM438279 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


