Used 2010 Forest River RV Flagstaff Classic Super Lite 8528RKWS Fifth Wheel
No Fees
SOLD AS IS
Double Slide Flagstaff Classic Super Lite Fifth Wheel by Forest River, Rear Kitchen Including Pantry, Refrig., Counter Space & Overhead Cabinets, 3 Burner Range w/Micro, Above, Dbl. Kitchen Sink, 2 Lounge Chairs w/Movable End Table, Ent. Center, Booth Dinette/Sofa Slideout, Bath w/Angle Shower, Lav., Med. Cabinet, Pass-Thru Storage, Step Up To Queen Bed w/Nightstand & Shirt Closet, Flip Up TV, Ward. Slide, 20' Awning and More. Available Options May Include: C'Top Ext. Flat Screen TV in Bedroom.
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# 1830351A
Interior Color: Green, Blue & Cinnamon
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 30 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Interior Color | Green, Blue & Cinnamon |
| Hitch Weight | 1134 lbs |
| GVWR | 9134 lbs |
| Dry Weight | 6870 lbs |
| Cargo Capacity | 1900 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 15 |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4FFLD28A1830351 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


