Used 2010 Forest River RV Rockwood Freedom LTD Series 232XR Folding Pop-Up Camper
Single Slide Rockwood Freedom/LTD Camper w/Rear & Front Tent End Beds, Front Deck Storage w/Expanded Metal Decking, Storage Cabinets Throughout, Booth Dinette Slide Out, Water Heater, Swing Level Galley w/Sink & 3 Burner Cooktop, Front Deck w/Storage Expanded Metal Decking, RVQue Grill Outside, Refrigerator/Ice Box Opt. and More!
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# UT600213
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 270 lbs |
| GVWR | 3770 lbs |
| Dry Weight | 2545 lbs |
| Cargo Capacity | 1206 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Tire Size | 15 |
| VIN | 4X4CRKX15AD277969 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


