Used 2010 Forest River RV Salem 26DDSS Fifth Wheel
Single Slide Salem Fifth Wheel w/Rear Bunkhouse, Double Bed w/Bunk Bed Above, Ward., Rear Bath w/Lav. & Med. Cab., Toilet, Tub/Shower, Pantry, Refrig., 3 Burner Range, Micro., Dbl. Kitchen Sink, Booth Dinette & Sofa Slide w/Overhead Cab., Ent. Ctr., Step Up Bedroom w/Queen Bed, Dbl. Ward. w/Drawers, Overhead Cab., 16' Awning, and More.
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
You Save: $1,000
Sale Price: $4,900
Stock# 0649
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 680 lbs |
| GVWR | 7680 lbs |
| Dry Weight | 5910 lbs |
| Cargo Capacity | 1730 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


