Used 2010 Forest River RV Sandpiper 345RET Fifth Wheel
Sold As-Is, Out of State Only: No warranties or guarantees.
Water Damage &/or Delamination(s): No seal, no repair.
Triple Slide Sandpiper Fifth Wheel w/Rear Wall Enter. Cntr., Fireplace Cabinets, Sofa/Bar Rack/Refrig./Pantry/Overhead Cab./3 Burner Range/Micro. Slide Out, L-Shaped Counter w/Dbl. Kitchen Sink, C-Top Ext., Ceiling Fan, Free Standing Dinette w/Chairs & Lounge Chairs Slide Out, Neo-Angled Shower, Toilet, Lav., Front Queen Bed Slide Out w/Ward. & Nightstand, TV/Wardrobe, Dresser, Wall Ward., Shelves, Super Pass Thru Storage, 18' Awning and More.
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Stock# 52747
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 11 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Hitch Weight | 2175 lbs |
| GVWR | 14175 lbs |
| Dry Weight | 10983 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 108 gals |
| Black Water Capacity | 54 gals |
| Tire Size | 16 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4X4FSAK29AJ024800 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


