Used 2010 Forest River RV Shockwave MX T21FS MX Toy Hauler Travel Trailer
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Shockwave Toyhauler Travel Trailer w/Rear 6 1/2' East Lift Sport Ramp, Fold Down Sofa (Two) w/2 Center Pedestal Tables, Overhead Cabinet, Ext. Fuel Station, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrig., Overhead Cab., Opt. LCD TV w/DVD, Pantry, Private Toilet Area w/Tub, Lavatory, Overhead Cab., Front Bed w/Nightstand, Wardrobe, Pass Thru Storage, Front Storage Rack & More.
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
You Save: $6,991
Sale Price: $7,887
Stock# 3AR6845A
Interior Color: 2
| Sleeps | 4 |
| Length | 21 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Interior Color | 2 |
| Hitch Weight | 661 lbs |
| GVWR | 7661 lbs |
| Dry Weight | 4939 lbs |
| Cargo Capacity | 2663 lbs |
| Fresh Water Capacity | 56 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 15 |
| VIN | 4X4TSHW21AC000968 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


