Used 2010 Forest River RV Wildcat 31TS Fifth Wheel
Triple Slide Out Wildcat FW, Rear Wall Fireplace, Slide Out Sofa, Slide Out Chair/Booth Dinette w/Overhead Cab., Refrigerator, 3 Burner Range, Micro., Double Kitchen Sink, Pantry, Step Up Bath/Bedroom, Corner Shower, Lav., Toilet, Linen, Slide Out Queen Bed, Wardrobe, Drawers and More.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# 2183
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 4 in |
| Hitch Weight | 1715 lbs |
| GVWR | 12115 lbs |
| Dry Weight | 9855 lbs |
| Cargo Capacity | 2201 lbs |
| Fresh Water Capacity | 56 gals |
| Grey Water Capacity | 100 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 225/75R 15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


