Used 2010 Forest River RV Wildwood Heritage Glenn 292FKDS Travel Trailer
Double Slide Wildwood Heritage Glen TT, Slide King Bed w/Overhead Cab., Shirt Closet, Nightstand/Drawers, Ward./Drawers, Linen, Counter Top, Ent. Ctr., Private Toilet Area, Neo-Angle Shower, Lav., Med. Cab., 26" Flatscreen TV, Lounge Chair, Opt. Bar Stools, Refrig., 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Cab., Micro., Pantry, Front Window, Sofa & Free Standing Dinette Slide w/Deluxe Window Pkg., Storage, Gas Grill Opt., Opt. Patio Door, 21' Awning & More.
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
You Save: $1,000
Sale Price: $12,998
Stock# 58597
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 10 in |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1125 lbs |
| GVWR | 11285 lbs |
| Dry Weight | 7672 lbs |
| Cargo Capacity | 3554 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 69 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | 15 |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4TWBE28AU003198 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


