Used 2010 Heartland Cyclone 3950 Toy Hauler Fifth Wheel
WHOLESALE TO PUBLIC !!!
Triple Slide Cyclone Toy Hauler w/12' Rear Garage w/Optional Electric Queen Bed, Loft Area, Private 1/2 Bath in Garage Area, Table & Stools in Cargo, Opt. Full Size Refrig. in Cargo, Door to living Area, U-Shaped Dinette Slide, Corner Seating Area, Refrigerator/3 Burner Range Slideout, Dbl. Kitchen Sink, 2 Bar Stools, Step Up To Side Aisle Bath w/Angle Shower, Sink, Front Queen Bed Slide w/Storage Below, Dresser & Ward. w/Built In Storage, Opt. Washer/Dryer & More!
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
You Save: $7,000
Sale Price: $14,995
Stock# U08367
Interior Color: Stone Mocha, Desert Fury, Aubu
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 41 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Interior Color | Stone Mocha, Desert Fury, Aubu |
| Hitch Weight | 3191 lbs |
| GVWR | 18000 lbs |
| Dry Weight | 13934 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 82 gals |
| Tire Size | ST235/80R16-E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


