Used 2010 Jayco Eagle Super Lite 30.5DBSA Fifth Wheel
Double Slide Eagle Super Lite FW, Rear Bunkhouse & Half Bath, 32" LCD TV, J-Cube Futon Sofa w/Upper Bunk Slide Out or Opt. Trundle Bed, Refrig., 3 Burner Range w/Micro., Dbl. Kitchen Sink, Pantry, Overhead Cab., Booth Dinette & J-Steel Sofa Slide Out w/Overhead Cab. or Opt. Free Standing Dinette w/Chairs, Step Up Bath/Bedroom, Corner Shower, Linen, Toilet, Lav. w/Med. Cab., Linen, Queen Bed w/Dbl. Ward., Overhead Cab., TV Shelf, 16' Awning Opt. & More.
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $1,000
Sale Price: $12,999
Stock# 316-26A
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 2 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Hitch Weight | 1660 lbs |
| GVWR | 11400 lbs |
| Dry Weight | 9105 lbs |
| Cargo Capacity | 2295 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 65 gals |
| Tire Size | 15 |
| VIN | 1UJCJ0BS0A1PR0131 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


