Used 2010 Jayco Jay Feather 17Z Travel Trailer
Jay Feather by Jayco Travel Trailer, Rear Bath w/Lav., Med. Cab., Tub/Shower, Toilet, Linen Closet, Booth Dinette w/Overhead Cab. & 22" LCD TV, Storage Cab., J-Sleep Sofa, Refrig., 3 Burner w/Micro., Dbl. Kitchen Sink, Front Queen Bed w/Dbl. Ward., Chests, TV Shelf, 16' Awning Opt. & More.
Call Ketelsen RV for more details and to find out what we can do to improve your camping experience on your New Adventures!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# 17126
| Sleeps | 4 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 515 lbs |
| GVWR | 5800 lbs |
| Dry Weight | 4370 lbs |
| Cargo Capacity | 1430 lbs |
| Fresh Water Capacity | 29 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Tire Size | 14 |
| VIN | 1UJBJHAH2A1JZ0243 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


