Used 2010 Keystone RV Cougar 276RLS Fifth Wheel
Queen Bed / Mid Living / Front Bedroom
Single Slide Cougar Fifth Wheel by Keystone, Rear Living Space w/2 Chairs & End Table, Sofa & Booth Dinette Slideout w/Overhead Storage Above Sofa, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Pantry, Ent. LCD TV, Neo-Angle Shower, Wardrobe/Linen Cabinet, Private Toilet Area, Front Queen Bed w/Wardrobes, Overhead Storage, Laundry Chute & More.
*This unit has undergone a complete pre-delivery inspection (PDI) and functional systems check. Major systems (water, electrical, propane, appliances, etc.) have been tested and verified to operate properly at the time of sale, or any non-functioning systems have been disclosed. Typically eligible for 3 years coverage with an available service contract at $1,599 or $20/mo*. Ask our team for details!
*Payments are based on 9.24% APR for 120/mo with no taxes included and no money down for qualified applicants. SR1 does not believe in dealer fees. We provide the most transparent pricing in the industry. You will not be charged doc, prep, or destination fees. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-224-8444.
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# A2500145
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1380 lbs |
| Dry Weight | 7212 lbs |
| Cargo Capacity | 2968 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


