Used 2010 Keystone RV Laredo Super Lite 303TG Travel Trailer
Laredo Super Lite Bunkhouse Travel Trailer by Keystone RV w/Rear Air Mattress Sofa Sleeper w/Flip-Up Bunk, Second Set of Bunks, Rear Corner Outdoor Kitchen w/Refrigerator, Exterior Overhead & Countertop, Flip-Out Stove, Bath w/Private Entry, Toilet, Tub/Shower & Sink, Pantry, Dinette & Air Mattress Sofa Sleeper Slideout, Flip Around LCD TV, Refrigerator, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink & Overhead Cabinets Throughout, Front Queen Bed, Wardrobes & More!
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Stock# UT270717
Interior Color: Birch, Rainforest
| Sleeps | 11 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Interior Color | Birch, Rainforest |
| Hitch Weight | 695 lbs |
| Dry Weight | 7377 lbs |
| Cargo Capacity | 1623 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT30322AB601236 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


