Used 2010 Newmar Dutch Star 4386 Motor Home Class A
Quad Slide Newmar Dutch Star w/Rear King Bed Slide w/Overhead Cabinets & Nightstands, Wardrobe w/Sliding Mirror Doors, Wardrobe or Washer/Dryer, TV/Dresser/Wardrobe Slide Out, Side Aisle Bath w/Angle Shower, Lav., & Toilet, Double Pantry/Refrigerator/Dinette w/Buffet & Easy Bed Sofa Slide, Above Cab Storage Area, 2 Recliners w/Ottomans/Island Counter/3 Burner Range & Double Kitchen Sink Slide, Corner TV/Ent. Center, Choice of Engine Size and More!
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $5,000
Sale Price: $109,896
Stock# 930-25A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft 1 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 44600 lbs |
| Dry Weight | 32370 lbs |
| Cargo Capacity | 12230 lbs |
| Fresh Water Capacity | 105 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 42000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 69751 |
| Engine | Cummins ISC 360 HP |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


