Used 2010 Northwood Arctic Fox 30U Travel Trailer
ROCKY MOUNTAIN TOUGH CONSTRUCTION & TRUE 4 SEASON INSULATION!
Double Slide Arctic Fox Silver Fox Edition w/Rear Living Area Including 2 Swivel Chairs, Jackknife or Opt. Hide-A-Bed & Free Standing or Booth Dinette Slideout, Entertainment Cabinet, Sliding Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Counter Space, Walk-Thru Bath w/Angle Shower, Bath/Wardrobe, Sink w/Med. Cabinet, Toilet & Wardrobe, Front Queen Bed w/Wardrobe & TV Cabinet Slideout, Nightstand, Private Bedroom Entry and More!
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $5,000
Sale Price: $27,990
Stock# C531
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1160 lbs |
| GVWR | 11700 lbs |
| Dry Weight | 8225 lbs |
| Cargo Capacity | 3475 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 55 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Tire Size | ST235/80R16 |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4N11U3024A0135531 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


