Used 2010 Palomino Puma 39-PTDBSS Park Models
HANDYMAN SPECIAL!!
Triple Slide Puma Park Trailer by Palomino w/Rear Bunk Bed Slideout w/Lower Bunk Oversized, 1/2 Bath w/Private Entry, Ent. Center, Wardrobe, Pantry, Residential Refrig., 3 Burner Range, Micro., Dbl. Kitchen Sink, U-Dinette & Sofa Slide w/Overhead Cabinet, Ent. Center, Exterior Storage, Side Aisle Bath w/Neo-Angle Shower, Linen Closet, Toilet & Sink, Dbl. Bath Entry, Front King Bed Slide, Nightstand, Closet, Ward., Drawers w/TV on Top, Patio Door, Washer/Dryer Opt. Private Bedroom Entry and More!
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
You Save: $4,665
Sale Price: $9,968
Stock# 38924A-2
Exterior Color: WHITE
Interior Color: TAN
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | TAN |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 1510 lbs |
| GVWR | 11670 lbs |
| Dry Weight | 9698 lbs |
| Cargo Capacity | 1872 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 84 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4X4TPUR22AP027577 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


