Used 2010 Tiffin Motorhomes Allegro RED 34 QFA Motor Home Class A - Diesel
Call Optimum RV St Louis, MO at 636-586-7600
Quad Slide Tiffin Allegro RED Class A Diesel w/Rear Queen Bed Slide w/Nightstands, Closet, 26" LCD TV w/Storage Cabinet Slide w/Drawers Below Overhead Cabinet, Pantry/2 Door Refrig./Range/Dbl. Kitchen Sink & 68" Sofa Bed Slide, U-Dinette Slide w/Overhead Cabinet, 42" LCD TV, Bath w/36" Shower, Toilet, Lav. & Linen Cabinet, Hamper & Much More. Available Options May Include: Washer/Dryer, 4-Door Refrig., 26" LCD TV Above Cab Area.
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Stock# 4CR151
Chassis: Freightliner RED
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 34 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 29500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 275/80R/22.5 |
| Miles | 54533 |
| Engine | 340 Hp Cummins ISB |
| Chassis | Freightliner RED |
| VIN | 4UZAB2DT4BCAT4151 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


