Used 2009 Winnebago Access 31J Motor Home Class C
SUPER CLEAN CLASS C WITH BUNK BEDS!!! WONT LAST LONG!!!
Double Slide Winnebago Access Class C Bunkhouse Motor Home w/Rear Queen Bed, Nightstands, Opt. TV, Chest of Drawers/Wardrobe & Bunk Bed Slideout, Opt. DVD/LCD Monitor for Each Bunk, Shower, Vanity w/Sink & Toilet, Pantry, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range & Sofa Bed Slideout w/Overhead Storage, Queen Cabover Bed or Opt. Entertainment Center w/32" LCD TV and Storage Cabinets, Booth Dinette, Refrigerator and Much More!
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# 1232
Chassis: Ford E450
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 49389 |
| Engine | 305 Hp 6.8L V10 SEFI |
| Chassis | Ford E450 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


