Used 2010 Winnebago Adventurer 35P Motor Home Class A
NO HIDDEN FEES! LOWEST PRICES NATIONWIDE!
Winnebago Adventurer Triple Slide Class A Coach w/Rear King Bed w/Nightstands Slide, Ward./Storage, Opt. TV w/Cabinet Below/Chest of Drawers/Storage or Opt. Wash/Dryer/Pantry/Refrig. w/4 Door Opt./3 Burner Range/Dbl. Kitchen Sink & Rest Easy Sofa or Opt. Theater Seating Full Wall Slide, Booth Dinette Slide, 40" LCD TV, Corner Shower, Vanity & Toilet and More! Shown w/Ford F53 22,000 lb. Specs., Opt. Ford 24,000 lb. Chassis, Workhorse W22, W24, or Freightliner FRED Diesel Options Also.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $8,505
Sale Price: $45,995
Stock# A00800
Chassis: Ford F-53
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Int Height | 7 ft 2 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 91 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Tire Size | 22.5 |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Miles | 67839 |
| Engine | 362 hp 6.8L V10 |
| Chassis | Ford F-53 |
| VIN | 1F6NF53Y490A00800 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


