Used 2010 Winnebago Sightseer 33C Motor Home Class A
Triple Slide Sightseer Class A Coach w/Rear Queen Bed Slide w/Nightstands or Opt. King, Wardrobe/Storage w/Opt. TV, Dbl. Sliding Door, Shower, Vanity w/Sink & Toilet, Pantry/Refrig./3 Burner Range/Dbl. Kitchen Sink/Booth Dinette Slide or Opt. Dining Table w/Chairs & Buffet w/40" LCD TV, 32" LCD TV Above Cab Area, Slideout Sofa Bed or Comfort Sofa Sleeper & Lounge or Euro Chair and More! Shown w/Ford Specification, Opt. Workhorse Available.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Stock# A01638
Chassis: Ford F53
Exterior Color: 2 Deluxe, 4 Full Body Paint Ch
Interior Color: Aspen Leaf, Sesame Seed, Starg
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Aspen Leaf, Sesame Seed, Starg |
| Exterior Color | 2 Deluxe, 4 Full Body Paint Ch |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 86 gals |
| Grey Water Capacity | 59 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | 19.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Engine | 362 hp 6.8L V10 SEFI |
| Chassis | Ford F53 |
| VIN | 1F6NF53Y490A01638 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


