Used 2011 Keystone RV Outback 295RE Travel Trailer
Keystone Outback Travel Trailer (Dealer Stock Only) w/Rear Living Area Including Pop-Up LCD TV w/Overhead Cabinets Both Sides, 2 Lounge Chairs Slide, Air Sofa Sleeper & King Dinette Slide, Refrigerator, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Pantry/Linen Cabinet, Side Aisle Bath w/Angle Shower, Toilet & Sink, Front Queen Bed w/Wardrobes, Pass-Thru Storage and More!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# N3542B
Interior Color: Russet, Havana, Moonlight
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Interior Color | Russet, Havana, Moonlight |
| Hitch Weight | 640 lbs |
| Dry Weight | 6996 lbs |
| Cargo Capacity | 1604 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT29523BB450879 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


